IRHS announces third quarter honor students


HIGH HONORS (Grade between 93-100)
SENIORS

Melissa Alesi, Lauren Beam, Katie Bond, Whitney Bowden, Amber Carney, Catherine Clark, Ashley Collison, Bianey Cordoba, Jordan Hale, Lindsay Hardt, Jessica Hazzard, Jennifer Johnson, Kyle Johnson, Angel Lopez, Haley Mitchell, Robert Mitchell, Charles Mullikin, Kristina Page, Jacquelyn Powers, Elizabeth Reichert, Stephanie Richter, Maria Rickards, Ravin Robinson, Jessica Rogers, Darell Singleterry, Tiffany Steele, Milton Taylor, Bradley Tephaboc, John Timmons, Pamela Townsend, Eric Tsavdar, Stephanie Ware

JUNIORS

Andrew Bokinsky, Chad Brasure, Lauren Cook, Andrew Cordell-Carey, Mary Ellen Dupont, Fletcher Garrison, Benjamin Gichner, Richard Giorgilli, Eric Givans, Jamie Hammond, Tyler Hastings, Marc Hayden, Lindsey Henderson, Ashley Hudson, Sasha Keller, Thomas Reichert, Gregory Reynolds, Kathryn Riley, Daniel Rose, Erin Sagers, Lauren Sheats, Ashely Shoun, Krista Showalter, Tracy Truitt, Natali Vasquez, Laura Walter, Kayla Warrington, Sharde’ Wise

SOPHOMORES

Mark Ahlfeldt, II, Stephen Alesi, Lucas Beam, Bethany Beck, Timothy Berzins, Matthew Binsted, Julie Butters, Arthur Davidson, Renee Davidson, Jenalynn Dinubile, Matthew D’Orazio, Erica Evans, Anthony Firlein, Nicholas Firlein, Cassandra Gibbs, Antonica Giddins, Joshua Hudson, Daniel Kleinstuber, Nicole Kline, Jordan Marvel, Keili Marvel, Christina McClarren, Kelly McCreary, Cara Morris, Matthew Revel, Karalyn Roach, Shawnee Seltz, Gregory Tate, Perry Townsend, Phillip Townsend, Jenna Truitt, Richard Webster, Kaitlyn Wells

FRESHMEN

Trevor Abbott, Nyssa Altman, Ryan Blatzheim, Chelsea Bragen, Hayley Brennan, Abigail Buchier, Heather Cosner, Xuan Cu, Melissa Denney, Jesse Dickenson, Janeth Garza, Kathryn Gichner, Michelle Giorgilli, Dina Greenleaf, Kristen Hattier, Leez Howard, Morgan Kerns, Erin Kortvelesy, Ian Langeheine, Rosalie Magathan, Amber McCabe, Cori McCowan, Eli Mumford, Gina O’Connell, Tonya Rayne, Kendra Schaefer, Elizabeth Shoemaker, Brittany Steele, Jordan Warrington, William Wingate

HONORS (Grades between 85-92)

SENIORS

David Adkins, Adam Austin, Tyler Bare, James Bennett III, Kathleen Berntsen, Nathan Bertrand, Kelly Brittin, Eric Brosnahan, Amanda Brown, Colleen Bryner, Timothy Callahan, Maria Counts, Catherine Cummings, Donald Davidson Jr., Haley David, James Drake, Charmaine Edwards, Edwin Edwards III, Tyler Elliott, Alison Evans, Lafayette Ferebee, Megan Ferry, Heather Foskey, Joseph Fowler, Jessica Garcia, Shana Garrison, Kaylynn Gland, Marcus Handy, Samantha Hauck, Jessica Hudson, Leah Hudson, Cody Jensen, Nathaniel Kortvelesy, Matthey Lewis, Zachary Long, Benjamin McCabe, Sean McMullen, Shawn Outten, Chelsea Paoli, Devon Pennell, Christopher Phanousith, Jessica Powers, Jesse Prylor, James Pyle, Brandon Richards, Scott Roberts, Eric Rodriquez, Jennifer Rogers, Ashely Rowe, Christophere Salas, Vanessa Sanchez, Shawn Scott, Warren Silveira, Stephanie Simms, Jesus Soto, Jessica Spencer, Stephanie Steele, Kathleen Teabo, Candic Timmons, Evett Waters, Courtney Wisniewski

JUNIORS

Justen Albright, Karen Ambrose, Michael Beil, Heather Bundick, Craig Conover, Jennifer Conroe, Jennifer Cooper, John Cordeaux, Jr., Joshua Dean, Amanda Decker, Michael Dinubile, Sarah Egan, Jamie Ennis, Marcus Feddiman, Silvia Gaona, Reyna Gil, Cody Harris, Andrew Hensler, Marin Hitch, Courtney Hoban, William Ireland, Tywand Jennings, Lauren Johnson, Thomas Jurusik, Autumn Koons, Cory Lord, Bryan Lynch, Carla Martin, Danielle Mason, Amanda Mayfield, MaryRose McCoy, Benita McCray, Whitney McMillon, Glenn Meleady, James Melson, Zachary Mitchell, Aaron Mumford, Abby Nauman, Timothy Paris, Sara Pleasanton, Adele Poole, Sara Powell, William Powell, Carlton Purnell, Ashley Roberts, Mario Robles, Jannelle Savage, Ryan Shannon, Darryl Shearn, Christy Shockley, Ashely Smith, Edward Smith, Jarrel Taylor, Etiphany Tindley, Eva Vargas, Samantha Villari, Colin Warner, Megan Workman

SOPHOMORES

Brock Alexander, Ashley Anderson, Jodie Banks, Sarah Benner, Justin Brasure, Lindsey Brasure, Jessica Braun, Mark Brenan, II, Scott Bulkeley, Michael Casale, Alejandro Castaneda, Molly Chamberlin, Hannah Clark, Krystle Clayton, Charles Cole, John Conner, Courtney Cooke, Elsa Cordoba-Mora, Sean Cummings, Adam Delgado-Garrido, Nicholas Echanis, Justin Edwards, Sergio Estrada, Lisa Garcia, Rocco Garufi, Karlee Gland, Daniele Hall, Anthony Harmon, Jr., Kaitlin Harper, Morgan Hunt, Kasey Jackson, Trenton Jones, Kelly Jurusik, Karen Labayo, Nicole Little, Maribel Lopez, Kari Mcinnis, Eduardo Molina-Chavez, Christopher Orhelein, Tara Palmer, Chelsea Passieu, Shannon Phillips, Amanda Quay, David Roe, Peter Roenke, Jessica Rosario, Harold Seiders, Nakita Small, Joshua Sweetman, Darren Taylor, Brooke Timmons, Kyle Tribbitt, Brian Uibel, Matthew Ulrich, Thomas Veith, Shawne Via, Carolina Walker, Zachary Warner, Andrew Willey

FRESHMEN

Chelsea Allen, Roy Bailey, Paul Barch, Taylor Bare, Henry Bennett, Jesse Bridges, Kami Brittingham, Taryn Buck, Daniel Cervantes, Johnathan Charles, Dawnae Collins, Ethan Collins, Jose Cortez, Jeffrey Edwards, William Edwards, Daniel Elliott III, Jake Fox, Eric Foxwell, Jillian Gamble, Michelle Givans, Troy Hall Jr., Terry Henry Jr., Stephanie Highfield, Jasmine Holden, Brandon S. Hudson, Hillary Hudson, Sarah Huffstickler, Amy Johnson, Henry Johnson V, Kevin Keorlet, Nicholas Kmetz, Justin Kraft, Deanna Lewis, Sean Lewis, Cody Lockwood, Annalysa Longworth, Michael Magaha, Alysa Melson, Aaron Miller, Heather Mosher, Hilary Murray, Leonardo Navarrete, Sean O’Conner, Alicia Passmore, Charne’ Rayne, Tyshun Rembert, Nicole Richards, Amanda Roberts, Steven Salas, Lukas Saylor, Marlena Scheifer, Paul Silveira, Torin Smith, Christen Stevens, Kyle Stranick, Ryan Trager, Kim Tran, Travis Truitt, Kyle Tubbs, Anissa Villella, Blake Webster, Jasmine West, Lekeya Weston, Deandre White, Jessica Williams